Markalarımız

Esem markası 1973 yılında Emin Cankurtaran'ın kurduğu Cankurtaran Holding' e bağlı Esem Spor Giyim San. ve Tic. A.Ş. tarafından poliüretan taban üretilerek doğmuştur. Ardından Türkiye'nin ilk spor ayakkabısı Esem markası adı altında üretilmiştir. Bunu terlik grubu takip etmiştir.

Özellikle 1977 yılında Türkiye' de "Esem spor denince, akla gelir kalite" sloganıyla rekor satışlara ulaşmış olan Esem markası o dönem de "Esem Spor" olarak spor ayakkabı için jenerik marka olma özelliğini kazanmıştır.

Terlik grubunda da o dönem de farklı bir satış stratejisi izlenip eczaneleri de içine alan geniş bir dağıtım kanalıyla tüm Türkiye' de satılan bir marka haline gelmiştir. Terlik grubunda "Inter" ve "Prenses" gibi modelleriyle yıllar içinde klasikleşmiştir.

1997 yılından sonra üretimine bir süre ara verilmiş olan Esem markası, 2005 yılında tekrar piyasaya "Efsane Geri Döndü" sloganıyla girmiştir. Markanın "Efsane" diye adlandırılıyor olması, yapılan anketlerde marka bilinirliğinin hala %90 seviyesinde olmasının bağlayabiliriz.

Türkiye'nin en büyük markalarından bir olan Esem 2010'da emin adımlarla yoluna devam etmektedir.