Markalarımız

1979'da Amerikalı mimar Bob Gamm ilk defa ayakkabıda cep fikrini ortaya atmış. Bob Gamm çok hevesli bir koşucuymuş fakat anahtarlarını ve parasını koyabileceği bir cebe ihtiyaç duyuyormuş. Yaratıcı kişiliği sayesinde aklına gelen bu çok orijinal fikir olan fermuarlı cepli ayakkabıyı yaratmış ve KangaROOS bu sayede doğmuş.

Basit bir koşu ayakkabısından yola çıkarak kurulan KangaROOS, çok kısa zamanda Amerika'nın spor dünyasına girmiş. 80'lerin başında çok bilinen Amerikalı spor yıldızları arasında tercih edilen bir marka haline geldi. Basketbol süper yıldızı Clyde (The Glide) Drexler, beyzbol yıldızı Ron Darling ve Chicago Bears'in efsaneleşmiş oyuncusu Walter Payton. Her zaman sporcuların performanslarını geliştirmelerini sağlayabilmek için KangaROOS ABD'de son teknolojik bir araştırma ve geliştirme merkezi kurdu. Buradaki Yüksek Performans Ürün Bölümünün geliştirmiş olduğu Dynacoil® yastık sistemi NASA tarafından test edilmiştir.

80'lerin ortasında ve sonunda " cepli marka " gittikçe büyüyen bir ilgiyle dünyaya yayıldı. İlk olarak Avrupa ürünü ithal etmeye başladı ve daha sonra gerisi geldi.

90'larda artık KangaROOS markasının çok kuvvetli takipçileri oluştu.Bu nedenle ürün gamını genişletti ve birçok farklı stil ve ürün grubu eklendi. Daha lüks bir serinin yanı sıra doğayla içice olan spor dallını ve modayı takip eden seriler oluşturuldu.

Bugün KangaROOS markası artık evrensel bir hayat tarzı oldu. Ayakkabının dışında tekstil ve aksesuar grubunda 60'dan fazla ülkede satılır oldu. Sadece performans bazlı ayakkabıyla başlayan markaya daha başka özellikler katmış olsa da tarihine sadık kalarak hala spor grubunda da kuvvetlidir. KangaROOS markası, kurucusu Bob Gamm'ini 30 yılı aşkın bir süre önce yarattığı basit atletik tarzını her gün daha da geliştirmektedir.